PROCES ZAMAWIANIA

PROCES ZAMAWIANIA

I. Jakiego typu mogiła znajduję się na cmentarzu?
Mogiła ziemna (rys. 1) – trumna została zakopana w ziemi i nią przysypana.
Murowana pieczara tzw. sarkofag, piwnica (rys. 2)
Nagrobek do demontażu: ziemny lub z wymurowaną pieczarą (rys. 3)

1
3

W każdym przypadku prosimy o zorientowanie się jakie są wymiary według przedstawionych rysunków.

Bardzo ważną informacją jest podanie nazwy cmentarza, na którym ma zostać postawiony nagrobek bowiem na terenie całego kraju, w zależności od cmentarza wymiary nagrobka mogą się różnić. Informacja ta pozwoli nam na sprecyzowanie o jakim wymiarze ma zostać wykonany nagrobek, ile materiału – kamienia naturalnego – będziemy potrzebować do wykonania nagrobka oraz ile wyniesie koszt transportu.
Nasi pracownicy dokonają pomiarów w przypadku wykonywania prac ziemnych, dodatkowych prac fundamentowych lub też w przypadku powiększenia przestrzeni zagospodarowania terenu wokół nagrobka.

II. Wybór kamienia
W tym celu zapraszamy do naszej galerii kamieni: „SUROWCE”.
Spośród szerokiej gamy kolorystycznej możecie Państwo wybrać odpowiedni kamień.

III. Wybór wzoru nagrobka
Wśród naszych propozycji mamy dla Państwa kilkadziesiąt wzorów nagrobków, począwszy od prostych i klasycznych, a skończywszy na najbardziej wyszukanych.
Zapraszamy do obejrzenia galerii „Nagrobki pojedyncze”, „Nagrobki podwójne” oraz galerii „Realizacje”. Jeśli mają Państwo własną wizję nagrobka, bądź poszukują unikalnego wzoru to zapraszamy do zapoznania się z ofertą: „Indywidualne zamówienia”. Jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa nawet najbardziej nietypowy projekt.

IV. Dokonanie wstępnej wyceny
Na podstawie przedstawionych przez Państwa informacji będziemy w stanie dokonać wstępnej wyceny nagrobka. Po zapoznaniu się z naszą ofertą oraz dalszym zainteresowaniu współpracy z Państwa strony, oczekujemy ponownego kontaktu w celu ustalenia pozostałych szczegółów i finalizacji zamówienia.

V. Sporządzenie zlecenia na wykonanie nagrobka
Na podstawie ustaleń sporządzamy umowę w dwóch egzemplarzach. W zależności od Państwa życzenia możemy ją spisać w siedzibie firmy, jak i przesłać za pomocą e-maila. Warunkiem rozpoczęcia realizacji zlecenia jest dokonanie wpłaty ustalonego zadatku .

VI. Realizacja zlecenia
W momencie wpłaty zadatku rozpoczynamy proces produkcji, którego termin montażu ustalamy podczas spisania zlecenia. Po zakończeniu montażu następuje odbiór zlecenia oraz końcowe rozliczenie poprzez wpłatę pozostałej kwoty.

 *  *  *  *  *
W skrócie – Od czego zależy ostateczna cena nagrobka:
* Ilości wykorzystanego materiału: kamienia naturalnego,
* rodzaju granitu,
* sposobu wykonania, kształtu oraz obróbki nagrobka,
* ilości nekrologów do wykonania oraz rodzaju liternictwa,
* dodatków (krzyże, podstawki, wazony, misy, lampiony, ławki, itp.),
* zagospodarowania terenu wokół nagrobka,
* ewentualnego przygotowania terenu pod postawienie nagrobka.